godinnen en beeldvorming op nissaba

Godinnen en beeldvorming
home | info | godinnen index | forum | |

Nissaba weblog

Op het weblog van Nissaba worden religieuze en mythologische beeldvorming, rolpatronen, vooroordelen en stereotiepen tegen het licht gehouden. Laat je niet langer in een hokje duwen en wees jezelf.

Godinnen

Religie, mythologie en beeldvorming. Godinnen uit de hele wereld op Nissaba.

Alle artikelen

Lees de Alfabetische lijst.

Categorieën

 

Blogs en websites

  • Mythologie - Spellen spelen, online spellen, gratis spelletjes spele ...Google Alerts - mythologie
  • Griekse mythologie « Mainzer BeobachterGoogle Alerts - mythologie
  • Welke Romeinse steden waren er in Nederland? - Willem Wever ...Google Alerts - Romeinen
  • Welke Romeinse steden waren er in Nederland? - Willem Wever ...Google Alerts - Romeinen
  • 'Als componist kom je zo in een DDR-situatie terecht'Google Alerts - oudheid
  • 'Als componist kom je zo in een DDR-situatie terecht'Google Alerts - oudheid
  • Mesopotamië - Engelse vertaling - bab.la Nederlands-Engels ...Google Alerts - Mesopotamië
  • Gago is in zijn sas bij AS RomaGoogle Alerts - Romeinen
  • Meest gelezen

    1. (6571) Bertrand Russell: Waarom ik gee…
    2. (4318) De ontwikkeling van de typen de…
    3. (4159) Elf stellingen over vrijheid va…
    4. (3543) Over Nissaba
    5. (3381) Seksualisering is een teken van…
    6. (3348) De ontwikkeling van de typen de…
    7. (2879) De noodzaak van kritiek op de i…
    8. (2758) Ahhotep - twee Egyptische konin…
    9. (2189) Boeken bij bol.com
    10. (2056) Alfabetische lijst artikelen

    Nu online


     
    XML: RSS Feed 
    XML: Atom Feed 

    Inspiratiecafé: Mama … | Home | Op weg naar een partn… |

    Papadag: boekje lezen, wijntje drinken, krantje lezen, met kindje naar de kroeg

    Dinsdag 12 2008, 12:00 am - Categorie: nieuws In Intermediair een stuk over de plichten van mannen. 'De discussie over werk en gezin is te lang door vrouwen gevoerd, zegt Rutger Groot Wassink, beleidsmedewerker FNV Jong. Nu zijn mannen aan zet.'

    Mannen moeten ook hun verantwoordelijkheid gaan nemen voor hun gezin. Dit is een voorbeeld van hoe een papadag eruit ziet als mannen de discussie over werk en gezin gaan voeren:

    'Vaste prik voor Rutger Groot Wassink (34): donderdag is papadag. Dan zorgt hij voor zijn zoon Boris van twee. Boekje lezen, spelen, naar het park, een appelsap (en een glas wijn) in de kroeg, samen boodschappen doen en koken. Boris kan zichzelf goed vermaken in het kartonnen huis in de woonkamer en met de mini-voetbal in de gang, terwijl pa de krant leest.'

    Opvallend afwezig bij de papadag zijn de afwas, ramen lappen, wc en bad schoonmakken, vloeren moppen, stofzuigen, kind opvoeden etc. etc. De papadag wordt ingevuld als heerlijke vakantiedag, en het kind wordt zoetgehouden met limonade en speelgoed. En omdat er een papadag is kunnen de vaders nu zeggen dat vrouwen toch niet zo moeten zeuren, want het huishouden en de zorg voor de kinderen is reuzemakkelijk.

    Mijn advies is dat vrouwen de papadag voor de mannen gaan invullen. Mannen zijn er nog niet aan toe. Gewoon een corveelijst aan de deur van de koelkast plakken, waarop precies staat wat hij moet doen, en aan het einde van de dag controleren of alles echt schoon is. Anders kan mama de volgende dag lekker allemaal dubbel werk doen omdat papa boekje en krantje heeft zitten lezen en met kindje in de kroeg en in het park heeft gezeten. Ligt er nog ergens een mattenklopper in huis?

    Bron:

    | | Auteur: Els Geuzebroek

    Dit artikel is 9 keer gelezen keer gelezen.

    Gebruikte Tags: ,

    Geen reacties



    (optioneel veld)
    (optioneel veld)

    Persoonlijke info onthouden?
    Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.


    Alle godinnen

    Ga naar alle godinnen op de oude site.

    Laatste reacties

    rose: Moslimlanden hebben sterke bewegingen georganiseerd in Nederland. Een schande dat de Moslimlanden Ned…
    Prof.MUSTER: per 1 Maart moet het ex-sprookjesmuseum bieb weer bewoonbar zijn wij hebben plm 3.000 antiquarische …
    Zunrita: Hee hallo die Els, Ik ben op zoek naar een van mijn gedichten die ik lang gelden op het forum heb ge…
    rhone:   Drie Marokkanen hebben bij het VN-comité voor de Mensenrechten in Genève een klacht tegen Nederlan…
    Jelle: Dank voor het delen van dr. Knapperts boek uit 1887. Het eerste dat ik over de windbruid vond.
    RJF: Ik had begrepen dat het om volledigheid ging. Dus het patriarchaat zowel als het matriarchaat. En d…
    adriana: Brutale moslim dictators en hun handlangers in Nederland. Moslim Dictators en proces tegen Wilde…
    Els: Hehehe... maar goed, ik dacht ook al eens zoiets. Het is een mythe dat de mens zo intelligent is, o…

    Forum recent

    Benen Idool,kan iemand info geven?
    vers van de pers, Lucy in the Sky
    Re: De Islam
    Re: Verhalen met een boodschap
    Re: Falun Gong (Falun Dafa)
    Re: Falun Gong (Falun Dafa)
    Re: Falun Gong (Falun Dafa)
    Re: wie is manon?
    Re: Poeseidon is een Berber god en geen Griekse god
    Re: shiva beeldje

    Reorganisatie

    Op dit moment worden alle godinnen overgezet naar een nieuwe database. Omdat dat veel werk is, zal het een tijd duren voor alles is overgezet. Veel crosslinks gaan nog terug naar de oude pagina's omdat eerst alle entries moeten worden toegevoegd.
    Voor suggesties en commentaar kun je terecht op het forum.

    Video's

    Woensdag 09 September 2009 at 11:33 pm
    Vrijdag 09 Januari 2009 at 01:02 am
    Woensdag 04 Juni 2008 at 6:40 pm
    Woensdag 30 April 2008 at 12:46 am
    Woensdag 30 April 2008 at 12:02 am
    Woensdag 30 Januari 2008 at 7:51 pm
    Donderdag 29 November 2007 at 11:24 pm
    Donderdag 22 November 2007 at 4:41 pm
    Zaterdag 18 Augustus 2007 at 09:53 am
    Vrijdag 17 Augustus 2007 at 11:34 pm
    Donderdag 19 Juli 2007 at 3:53 pm
    Woensdag 18 Juli 2007 at 2:54 pm
    Donderdag 05 Juli 2007 at 12:05 am
    Maandag 02 Juli 2007 at 9:35 pm


    Forum | Pivotx Homepage | Pivot Forums | Extensies | Pivotx Boek