Women and Children Last

DE VERARMING VAN HET MILIEU:
VROUWEN EN KINDEREN ACHTER AANSLUITEN
door: Vandana Shiva
toename armoede - verarming milieu - voedselcrisis - watercrisis - gifstoffen - atoomgevaar - overleven - dominante visie - actiegroepen - vrouwen en kinderen voor
Ruth Sidel begint haar boek 'Women and Children Last' met het verhaal van de ondergang van de onvergankelijke Titanic. Vrouwen en kinderen werden als eersten gered in die vreselijke nacht - tenminste, in de eerste en tweede klas. Maar het merendeel van de vrouwen en kinderen overleefden de ramp niet - zij zaten in de derde klas.
De wereldeconomie lijkt tegenwoordig in vele opzichten op de Titanic: veel glitter en overvloed en schijnbaar onvergankelijk. Maar, zoals Ruth Sidel opmerkt, ondanks onze terrasjes, sauna's en luxe boetieks, komen ook wij reddingsboten tekort wanneer er een ramp plaatsvindt. Net als de Titanic heeft de wereldeconomie teveel gesloten luiken, afzonderlijke dekken en beleid om vrouwen en kinderen voor te laten gaan - niet om gered te worden, maar om in de afgrond van de armoede te storten.
Voor het hele artikel:
http://www.ddh.nl/duurzaam/landbouw/shiva/vrouwen.html