
Geplaatst:
di 20 dec , 2005 11:28
door els
Interessant. Zou Donner ook vinden dat op christelijke en islamitische scholen een atheïstische kijk op het leven moet worden aangeboden? Want dan zou ik me met genoegen opwerpen als docent over dit onderwerp.
Ik vind het belangrijk dat kinderen die van jongsaf worden opgevoed met het idee dat hun geloof 'de waarheid' is, moeten weten op welk drijfzand hun waarheid is gebaseerd, en hoe dit wordt aangetoond door historisch onderzoek. Maar de werkelijkheid is dat veel gelovige instituten historisch onderzoek verbieden, bewijsstukken verdonkeremanen als deze hun eigen mythologie weerspreken, en critici belasteren en vaak zelfs vermoorden, alleen maar om te voorkomen dat het geloof wordt doorgeprikt.
Ook wat ethische regels betreft hebben atheïsten veel redenen om de voorkeur te geven aan een ethisch stelsel zonder goden en godsdienst. Het zou ook goed om kinderen op het bijzonder onderwijs hiervan op de hoogte te stellen.
Er gaan nu ook stemmen op om 'ID' (intelligent design) op scholen te doceren. Daar zie ik eigenlijk ook wel wat in. Op het moment dat je dit verplicht, kun je de kinderen namelijk ook meteen leren wat de knelpunten van ID zijn, waarom het niet wetenschappelijk is, wat de fouten in deze theorie zijn en waarom. Het is namelijk zo dat ID door de wetenschap inderdaad niet serieus wordt genomen, maar dat wetenschappers wel degelijk hebben uitgelegd wat er mis is met deze theorie. ID-aanhangers gaan echter nooit op deze argumenten in, maar blijven maar roepen dat atheïsten arrogant zijn en hun stempel op de wetenschap willen drukken.
Zou je ID op scholen behandelen, dan is dat meteen een mooie gelegenheid om ID te leggen naast de evolutietheorie, en om het verschil uit te leggen tussen godsdienst en wetenschappelijke theorieën. Dan kunnen de kinderen zelf beslissen wat zij aannemelijker vinden.

Geplaatst:
ma 20 maart , 2006 21:37
door Pallas Athena
Ik vind ook dat gelovige kinderen niet met het idee moeten opgroeien dat hun godsdienst de enige is en al de rest onbelangerijk. Ik vind dat alle kinderen van jongs af aan al de voor-en nadelen van elke godsdienst moeten leren dat ze een meer algemeen beeld krijgen en er zelf meer keuze over hebben

Geplaatst:
di 23 mei , 2006 1:43
door fbs33
Pallas Athena schreef:Ik vind ook dat gelovige kinderen niet met het idee moeten opgroeien dat hun godsdienst de enige is en al de rest onbelangerijk. Ik vind dat alle kinderen van jongs af aan al de voor-en nadelen van elke godsdienst moeten leren dat ze een meer algemeen beeld krijgen en er zelf meer keuze over hebben
Ik denk dat er inderdaad een hoop ouders de diverse scholen zullen bezoeken met het vaste voornemen om 'kalenders' op te hangen!
groet fbs33