Ruines van Pompei toegevoegd aan Google Streetview
Vrijdag 11 December 2009, 12:00 am - Categorie: nieuws De ruïnes van Pompei zijn toegevoegd aan Google Streetview. Het is nu mogelijk via Google Earth virtueel driedimensionaal door de antieke stad te wandelen.
Klik vervolgens in het linkermenu bij 'Lagen' Streetview aan. Dan komen de cameraatjes tevoorschijn. Zoom een beetje in tot je de tekst ziet verschijnen Ruins of Pompei. Als je een maal de oude stad hebt gevonden en je zoomt uit, krijg je al een haarscherp overzicht van het terrein dat je gaat bewandelen, en de positie van de camera's.
Klik op een cameraatje vlak bij de tekst 'ruins of pompei', en wacht tot het bolletje opent. Vervolgens kun je navigeren en eventueel verder in het driedimensionele veld wandelen door slepen met de hand, door te klikken of door op volgende camera's te klikken.
Heb je het wel gezien, klik dan rechtsboven op 'foto afsluiten', en zoom vervolgens verder met de hand uit.
Pompei verdween onder de as van de vulkaan de Vesuvius in het jaar 79. Een groot deel van de bevolking kwam hierbij om het leven, waaronder de Romeinse historicus Plinius de Oudere. In de 18e eeuw werd de stad teruggevonden. Door de abrupte manier waarop de stad verloren ging is het nu de best bewaarde Romeinse stad. Aan de ramp is veel kennis te danken over het Romeinse alledaagse leven.
Het Italiaanse ministerie van cultuur hoopt met dit initiatief mensen te inspireren in de toekomst Pompeï zelf te bezoeken. Mario Resca, die werkzaam is voor de afdeling van het ministerie dat zich bezig houdt met de promotie van het cultureel erfgoed, ziet de mogelijkheid om een driedimensionale toer te maken als een belangrijke impuls voor het Italiaanse toerisme. Carlo d'Blond Asaro van de Italiaanse afdeling van Google wijst eveneens op het belang van het internet en Google om miljoenen mensen bekend te maken met het culturele erfgoed van de wereld.
| | Auteur: els-geuzebroek
Dit artikel is keer gelezen.
Geen reacties