-->
godinnen en beeldvorming op nissaba

Godinnen en beeldvorming
home | info | artikelen alfabetisch | godinnen index | forum | contact |

Nissaba weblog

Op het weblog van Nissaba worden religieuze en mythologische beeldvorming, rolpatronen, vooroordelen en stereotiepen tegen het licht gehouden. Laat je niet langer in een hokje duwen en wees jezelf.

Godinnen

Religie, mythologie en beeldvorming. Godinnen uit de hele wereld op Nissaba.

Alle artikelen

Lees de Alfabetische lijst.

 


 
XML: RSS Feed 
XML: Atom Feed 

InspiratiecafĂ©: Mama … | Home | Op weg naar een partn… |

Papadag: boekje lezen, wijntje drinken, krantje lezen, met kindje naar de kroeg

Dinsdag 12 2008, 12:00 am - Categorie: nieuws In Intermediair een stuk over de plichten van mannen. 'De discussie over werk en gezin is te lang door vrouwen gevoerd, zegt Rutger Groot Wassink, beleidsmedewerker FNV Jong. Nu zijn mannen aan zet.'

Mannen moeten ook hun verantwoordelijkheid gaan nemen voor hun gezin. Dit is een voorbeeld van hoe een papadag eruit ziet als mannen de discussie over werk en gezin gaan voeren:

'Vaste prik voor Rutger Groot Wassink (34): donderdag is papadag. Dan zorgt hij voor zijn zoon Boris van twee. Boekje lezen, spelen, naar het park, een appelsap (en een glas wijn) in de kroeg, samen boodschappen doen en koken. Boris kan zichzelf goed vermaken in het kartonnen huis in de woonkamer en met de mini-voetbal in de gang, terwijl pa de krant leest.'

Opvallend afwezig bij de papadag zijn de afwas, ramen lappen, wc en bad schoonmakken, vloeren moppen, stofzuigen, kind opvoeden etc. etc. De papadag wordt ingevuld als heerlijke vakantiedag, en het kind wordt zoetgehouden met limonade en speelgoed. En omdat er een papadag is kunnen de vaders nu zeggen dat vrouwen toch niet zo moeten zeuren, want het huishouden en de zorg voor de kinderen is reuzemakkelijk.

Mijn advies is dat vrouwen de papadag voor de mannen gaan invullen. Mannen zijn er nog niet aan toe. Gewoon een corveelijst aan de deur van de koelkast plakken, waarop precies staat wat hij moet doen, en aan het einde van de dag controleren of alles echt schoon is. Anders kan mama de volgende dag lekker allemaal dubbel werk doen omdat papa boekje en krantje heeft zitten lezen en met kindje in de kroeg en in het park heeft gezeten. Ligt er nog ergens een mattenklopper in huis?

Bron:

| | Auteur: Els Geuzebroek

Dit artikel is keer gelezen.

Gebruikte Tags: ,

Geen reacties



(optioneel veld)
(optioneel veld)

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.


Alle godinnen

Ga naar alle godinnen op de oude site.

Laatste reacties

Cologne escort ag…: Thanks for sharing this content! https://cocoon-es cort.com/escort-cologne..
Ben Veldstra: Hallo Els, Ik zou graag van jou of lezers willen horen of ze me iets kunnen vertellen, over de betek…
Fried van Bijnen: Uit de vraag: "bestaan er geniale vrouwen dan ???" door Knox op 16-04-’08 om 21:01 uur, leid ik af da…
E. Verel: Mijn achternaam is een levend monument voor de godin,met haar vele verbasteringen, als Vrel, Verhel, …
Prof. MUSTER: Inmiddels is het Delftse Sprookjesmuaseum opgeheven, 4 Andere Musea in Delft boden geen extra-Museumr…
Prof. MUSTER: Ik ben natuurlijk geen expert in Sankrit Pakrit Kanada of Urdu maar deze tekens lijken bijna dezelfde…
andries oost: Kritiek en reflectie Er was wel een goed stuk van Els Geuzebroek, waar ik op zou willen reageren. Wat…
Fried: Prachtig artikel heb je gevonden, Els. Philipke heeft er jammer genoeg nog steeds geen antwoord op ge…

Reorganisatie

Op dit moment worden alle godinnen overgezet naar een nieuwe database. Omdat dat veel werk is, zal het een tijd duren voor alles is overgezet. Veel crosslinks gaan nog terug naar de oude pagina's omdat eerst alle entries moeten worden toegevoegd.
Voor suggesties en commentaar kun je terecht op het forum.

Video's

Woensdag 09 September 2009 at 11:33 pm


Forum | Pivotx Homepage | Pivot Forums | Extensies | Pivotx Boek